Niektórzy preferują urlop nad pobliskimi jeziorami czy też w górach.

Wielkimi krokami zbliża się gorący okres wakacyjny, dni są coraz cieplejsze i dłuższe. A co za tym idzie coraz więcej czasu wolnego. Większość z nas planuje już swójdługo wyczekiwany urlop oraz zastanawia się, gdzie może pojechać oraz coś pozwiedzać. Niektórzy z nas decydują się na najczęstszy środek lokomocji, tzn samochód, a inni samolot albo bus. Każda forma transportu ma swoje wady i zalety rozpoczynając od kosztów paliwa, zaś kończąc na opłatach za bilety.

 

Zwykle wybieramy znane kierunki wakacji, takie jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja i Włochy. Wspaniałe plaże, interesująca kultura oraz zabytki, ciepli ludzie czy piękna pogodapogoda. Choć nie każdy lubi wyjeżdżać na urlop daleko od domu. Niektórzy wolą urlop nad polskim morzem, z górami albo pobliskimi jeziorami. Całkiem możliwe, że koszty wakacji od razu się zmniejszają, lecz nie zawsze jest to związane z gorszym standardem. W bardzo wielu przypadkach jest wręcz na odwrót. Trzeba tylko dobrze poszukać!

 

Jeśli uwielbiamy podróżować po Polsce to ciekawym kierunkiem wycieczki będzie województwo śląskie. Najbardziej znanym miastem na śląsku, są z pewnością Katowice. Bardzo łatwo tutaj dolecieć samolotem lub dojechać samochodem, ale działa tutaj również wynajem busów Bytom. Znakiem Katowic jest spodek, z pewnością najbardziej rozpoznawalny budynek w województwie śląskim, o ile nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji było w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku. Od tamtej chwili, co roku spodek gości miliony ludzi. Prowadzone są różnego typu eventy sportowe, e-sportowe, spotkania biznesowe czy koncerty.

 

Warto pamiętać, iż to właśnie tutaj były organizowane koncerty takowych osób jak: Pearl Jam, Deep Purple, Green Day, Jean Michael Jarre, Mike Oldfield, Procol Harum. Zaś w dwa tysiące siedemnastym r. w Spodku odbyła się największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję stu siedemdziesięciu trzech tysięcy widzów. Jeżeli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to nie można nie zahaczyć o Rynek. Jest to jeden z głównych placów Śródmieścia. Zabudowania przy rynku były wznoszone od połowy XIX wieku. W latach PRL część tych kamienic wyburzono, żeby zbudować na ich miejscu przyszłościowe budynki usługowe. Obecnie także odnajdziemy tutaj całe mnóstwo ławek, żeby usiąść i odpocząć jak i fontannę, która stwarza bajkową atmosferę. Powinniśmy jeszcze zwrócić naszą uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. Jest to budowla z pierwszej połowy XX wieku. Jest to największa polska katedra, chociaż w planach miała mieć trochę wyższą wieżę, na co nie zgodziły się władze. Na dzień obecny katedra znajduje się przy ul. Wita Stwosza.

 

Ładnym miastem jest też Bytom. To miasto położone jest pomiędzy Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co interesujące Bytom, ma 2 rynki, a nie jak to przeważnie bywa w wielu miastach jedynie 1. To najstarsza atrakcja dla turystów. W tym mieście jest też Park Miejski, która zachwyca swoim pięknym krajobrazem. Park Miejski został założony na samym początku XIV wieku, a dokładnie w tysiąc osiemset czterdziestym roku. Park na dzień dzisiejszy zajmuje powierzchnię czterdziestu trzech hektarów i jest dużą atrakcją dla wielu zwiedzających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top