We wnętrzach częstokroć rezygnuje się z nadmiaru dekoracji.

Wielką sławą w gronie dekoratorów na terenie RP cieszy się styl minimalistyczny. We wnętrzach często rezygnuje się z dużej ilości różnego typu dekoracji. W czterech kątach zazwyczaj dominuje jedna albo dwie barwy, a izby zaopatrzone bywają jedynie w najpotrzebniejsze meble. Wybór dodatków do minimalistycznych pokoi powinien być dokładnie przemyślany.

 

Doskonałym rozstrzygnięciem, by z gustem zaaranżować swoje mieszkanie przy jednoczesnym przestrzeganiu wszystkich zasad pasujących do minimalizmu, jest zdecydowanie się na dekoracyjne szkło. Często w naszych polskich wnętrzach można dostrzec właśnie takowe elementy dekoracyjne, które są oparte na wykorzystaniu wazonów szklanych. Ich różnorodność barw a także kształtów powoduje, że prawie każdy, nawet najmocniej wymagający dekorator lub klient, wybierze coś dla siebie.

 

Wazon szklany jest częstokroć wykonany z bezbarwnego szkła. Tego typu wazon stwarza, że naczynie to idealnie pasuje do każdego jednego stylu aranżacji wnętrz. Dekoracyjne szkło jest przede wszystkim uniwersalne a także ponadczasowe. Oprócz tego cechuje się rozległym spektrum zastosowań – świetnie sprawdza się w charakterze osłonki na bukiet a ponadto roślin doniczkowych roślin. Bezbarwne ,dekoracyjne szkło znakomicie nada się także do wykonania wyjątkowej leśnej lub w klimacie morskim kompozycji. Żeby zyskać upragniony efekt “lasu w szkle” należy warstwowo oraz dokładnie poukładać wszystkie rośliny, kamyczki oraz wszystkie inne drobne detale, które wspólnie będą tworzyć niepowtarzalną dekorację.

 

W przypadku morskiej kompozycji – wystarczy tylko wsypać do wazonu ze szkła ciut złotego piasku a także dołączyć do niego rozmaite kamyki, bursztyny a także muszle. Z uwagi na to, iż w takim stylu minimalistycznym nie uwzględnia się z reguły roślin, nie są one wymagane. Wazon szklany już sam w sobie jest elegancki i przykuwa wystarczająco bardzo dużo naszej uwagi. Doskonale wpasowuje się w styl minimalistyczny każdego pokoju, niemniej jednak dzięki wielkiej gamie barw i różnych kształtów zdołamy dobrać znakomicie naczynie do swoich indywidualnych wymagań oraz  preferencji. Niektóre z wazonów przypominają formę słojów, a kolejne wyglądają jak beczki. Każdy z nich umożliwia zdobycie nietypowego efektu w dekoracji. Poza bezbarwnymi wariantami szkła ozdobnego dostępne są także wazony w różnorakich kolorach. Takim jednym z najbardziej nowoczesnych a także bardzo często pożądanych poprzez kontrahentów jest czarny wazon. W nowoczesnych wnętrzach króluje biel oraz czerń, zatem wazon czarny to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić powiew świeżości do swojego wnętrza. Tego typu szkło też posłuży do dekoracji każdego, mniej albo bardziej wymagającego, wnętrza.

 

Dekoracyjne szkło znakomicie będzie się nadawać nie tylko do dziennego pokoju czy sypialni, ale nawet do toalety lub kuchni. Szklany wazon to genialny pomysł dla jednostek, którym podobają się minimalistyczne pomieszczenia oraz preferują iść z duchem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top