Zmienne warunki atmosferyczne powodują, że izolacje termiczne muszą być bardzo wysokiej jakości.

Podgrzana w piecu węglowym, gazowym czy elektrycznym woda powinna być transportowana w rurach do określonego miejsca. Przeważnie jest tak, że miejsce to jest znacznie daleko i dlatego upływa sporo czasu, nim woda będzie dostępna w baterii naszej umywalki albo prysznica. To stwarza problem strat cennej energii, które mają miejsce automatycznie podczas przepływu wody. Żeby te straty zoptymalizować stosuje się na szeroką skalę wyjątkowe izolacje rur.

 

Problem utraty energii cieplnej jest jeszcze bardziej dostrzegalny w sytuacji, kiedy to publiczna ciepłownia musi dostarczyć ogrzaną wodę do domów i osiedli funkcjonujących w systemie. Zmienne warunki pogodowe, i niskie temperatury wymuszają to, że izolacje okalające rury transportujące wodę powinny być bardzo dobrze wykonane. W zamkniętych, niedużych systemach ogrzewania domowego wykorzystuje się piankę polietylenową jako otulinę, ponieważ dzięki niej rura nie oddaje ciepła do otoczenia. Dodatkową pozytywną cechą tego wyjścia jest ochrona samej metalowej struktury rury transportowej przed mechanicznymi awariami oraz trudnymi do oszacowania stratami , które wynikają z zaistnienia uszkodzeń tego rodzaju.

 

Następną kategorią otulin są izolacje przemysłowe. Ilości wody, jakiej temperatura musi być utrzymana na niezmiennym poziomie są w takowych warunkach nieporównanie większe. To samo można zresztą stwierdzić o ciepłocie wody, jaka przepływa w rurach przemysłowych. Bardzo dobrym materiałem jest tutaj wełna szklana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top