Jak odzyskać utraconą miłość?

Temat tego, jak odzyskać byłą ukazywał się bardzo często w różnych czasopismach młodzieżowych, jeszcze zanim dostęp do globalnej sieci był tak bardzo rozpowszechniony, jak teraz. Jak zapewne wiemy, z czasem takie gazety ustąpiły miejsca stronom, a mówiąc dokładniej – internetowym forom.

 

Na forach dyskusyjnych internauci zadają wszelakiego rodzaju pytania, a także proszą o jakieś rady, ponieważ nie mają pojęcia, co powinni zrobić w różnych sytuacjach, a możliwe, że po prostu wstydzą się rozmawiać o danej sprawie z członkami rodziny. Zaś w internetowej rzeczywistości tak naprawdę nikt nie ma pojęcia kim jesteśmy, nie musimy przedstawiać się z imienia oraz nazwiska, jesteśmy anonimami. To właśnie z tego powodu bardzo wielu ludzi preferuje taki rodzaj pomocy aniżeli wygadanie się – mówiąc potocznie – bliskiej osobie na dręczący nas problem. Odzyskanie dawnej miłości, niezależnie od tego czy jesteśmy nastolatkami, czy już dorosłymi ludźmi, jest dla nas ważne bez względu na nasz wiek. Poddając się stereotypom może wam się zdawać, że osoby, które jeszcze nie osiągnęły pełnoletności, proszą o poradę na ten temat w internecie są niepoważne, pragną skierować na swoją osobę uwagę itd.

 

Nie jest to prawidłowe podejście, bo dla smutnej z powodu utraty wielkiej miłości osoby to istotne bez względu na jej wiek. A czasem, dla żartu ktoś może takiej osobie w sieci odpisać we wręcz prostacki a także głupi sposób, co jeszcze bardziej może pogorszyć stan osoby proszącej o poradę. Z miłości możemy przecież cierpieć na każdym etapie życia, więc jeśli ktoś prosi nas o poradę, jesteśmy zobowiązani udzielić mu jej w taki sposób, w jaki jest to potrzebne – byc może nawet w oparciu o własne doświadczenia. Wiele związków przeżyło bardzo burzliwą historię, bo wiele osób albo rozeszło się na zawsze, albo zdecydowało, dać sobie jeszcze jedną szansę i powrócili do siebie, mimo tego, iż sytuacja, jaka wywołała ich rozstanie spowodowała, że związku nie da się naprawić. Osoba, która zawiodła swoją drugą połówkę, starała się wówczas z całych sił odnowić w ukochanej osobie nadszarpnięte zaufanie. To proces niezmiernie długotrwały, ale na pewno nie niemożliwy. Jeśli tylko udowodnimy komuś kogo kochamy, że jest dla nas najważniejszy, pomimo tego co zrobiliśmy będzie chciał nam wybaczyć i być może znowu będziecie razem. Aby tego typu sytuacje nie miały miejsca, musimy bardzo uważać. Nierzadko jednakże wykonujemy coś zanim spostrzeżemy się, że absolutnie nie powinniśmy tego zrobić i… wiadomo, jak to się kończy. Wtedy powinno się pokazać bliskiej osobie, iż jest dla nas bardzo ważna oraz to, że jedynie ją kochamy.

 

Wybaczenie to jednakże nie wszystko, bo od tego jak później będziemy się sprawować, zależy to czy związek przetrwa długie lata, a być może nawet całe życie. Osoba, którą zawiedliśmy, mimo tego, że nam wybaczyła na 100% wciąż ma żal do nas o to, co się wydarzyło a jeżeli tego typu sytuacja ponownie się zdarzy, kolejna szansa na wybaczenie może się nie nadarzyć mimo tego, że darzymy kogoś wielką miłością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top