Preparat do suchej skóry powinien ochraniać ją przed wpływem słońca.

Sucha cera jest typem skóry, której zdecydowanie brak jest odpowiedniego nawilżenia. Jej powierzchni brakuje gładkości. Znacznie bliżej jest jej do nieregularnej a także chropowatej skorupki, która jest niezbyt przyjemna w dotyku. Wyraźnie przesuszone części naszej skóry mogą się także łuszczyć. Najczęściej do tego efektu dochodzi w okolicach skrzydełek nosa a ponadto na brodzie. Suchą cerę łatwo możemy podrażnić, więc w tym przypadku wskazane jest korzystanie z bardzo delikatnych oraz przebadanych pod kątem dermatologicznym środków do pielęgnacji.

 

Kosmetyki naturalne polecane właśnie do pielęgnacji cery przesuszonej, delikatnej oraz wrażliwej, na pewno okażą się w tym przypadku świetnym wyjściem. Powinniśmy poszukiwać ich jednak w odpowiednich miejscach. Niektóre drogerie posiadają często specjalne działy z środkami naturalnymi, jednakże większą ich ilość istnieje możliwość odszukać przeszukując internet, punktach zielarskich a także sklepach z produktami naturalnymi. Szukając produktów do pielęgnowania cery suchej, z pewnością należy czytać ich składy i kierować na to wyjątkową uwagę. Muszą być w nich zawarte substancje o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak również ochronnym.

 

Znakomity preparat do suchej skóry powinien zabezpieczać ją przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, czyli powinien mieć w swoim składzie wysokie przeciwsłoneczne filtry. Wbrew pozorom taką ochronę powinno się zagwarantować swojej skórze nie tylko podczas wakacji, ponieważ mimo tego, iż wiosną i latem słońce faktycznie najbardziej nam dokucza i ma najsilniejsze działanie, to jednak nie można powiedzieć, że cudem jesienią czy zimą słońce przestaje oddziaływać na skórę. Nawet jeżeli nie odczuwa się tego na co dzieńto powinniśmy o tym wiedzieć. Nadmierne opalanie skóry nie jest dla niej wskazane. Zwłaszcza posiadaczki i właściciele suchej cery powinni każdego dnia stosować produkty z filtrem, które zagwarantują im bardzo dobrą ochronę przeciwsłoneczną. Naturalne kosmetyki dla panów coraz częściej uzupełniane są tego typu związkami, bo panowie również przejmują się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym a także starają się go na bieżąco poprawiać. Wszystkie kosmetyki do cery suchej muszą także chronić tę skórę przed wszelkimi innymi faktorami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi a także nie tylko i wyłącznie związanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na skórę mocno suchą źle działają także te substancje, które naturalnie występują w środowisku a także w powietrzu. Tak samo złym, a może trochę gorszym wpływem na naszą skórę wykazują się tzw. wolne rodniki. Należy się przed nimi rozsądnie chronić i w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają kosmetyki naturalne , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina E lub witamina A i witamina C czy cynk bądź selen.

 

Zimą powinniśmy również w dodatku natłuszczać skórę, żeby w ten sposób jeszcze skuteczniej ją ochronić. Dzięki temu nie będzie ona tak wrażliwa na niszczące oddziaływanie mrozu czy silnego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top