Nigdy nie wiadomo, co nam się przytrafi.

Dom seniora, dom pomocy społecznej lub dom opieki to jednostka, która świadczy 24 godzinną opiekę osobom , które jej potrzebują z powodu wieku, choroby, albo niepełnosprawności. Zdarza się niestety tak, że nawet pozornie młode osoby ulegają wyjątkowo dramatycznym wypadkom, w wyniku których są w dużym stopniu niepełnosprawne, a najbliższym tej osoby brak jest fachowego osprzętu lub umiejętności do tego, by móc cały czas z nią być. Jedynym rozwiązaniem jest wtedy umieszczenie chorego w tego rodzaju placówce.

 

Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy osób w podeszłym wieku, które to uległy wylewowi albo zawałowi. Czasami taka choroba ma łagodny przebieg i osoba chora szybko wraca do sił, a czasami po pobycie w szpitalu wymaga fachowej opieki, jakiej najbliższa rodzina zagwarantować nie może. Wówczas jedyne wyjście to umieszczenie chorego w Dom Seniora. W tego typu placówce mogą wszak być osoby zarówno młode i o wiele starsze. Przenigdy bowiem nie wiemy, co nam się w życiu przytrafi oraz jakie będą następstwa tych wydarzeń. Oczywiście nikt z nas nie chce być obłożnie chory już do końca swojego życia, niemniej jednak na to nie zawsze mamy wpływ. Właśnie z tego powodu działają tego typu placówki, by najbliższa rodzina osoby, która niespodziewanie i czasami bez możliwości poprawy zdrowia zachorowała, mogła mieć zagwarantowaną opiekę, jakiej nie byłoby możliwości zapewnić we własnym zakresie.

 

 

Taka decyzja jest z pewnością niezwykle bolesna, bo wszakże ktoś, z kimś mieszkaliśmy całe nasze życie, choruje na tyle poważnie, tymczasem my nie mamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani odpowiedniego sprzętu do opieki nad najbliższym na poziomie jaki jest wymagany. Pracownicy takiej placówki z pewnością zajmie się tym na najwyższym poziomie, ponieważ taka jest główna funkcja i przeznaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top