Figurki z niektórych serii osiągają kosmiczne kwoty.

Figurki winylowe z dużymi a także kanciastymi głowami to charakterystyczny znak rozpoznawczy działalności popvinyl. Seria Pop! jest obecnie znana w każdym zakątku świata. Co się kryje za wielką popularnością kolekcjonerskich figurek serii Funko Pop!?

Funko jest amerykańską działalnością, którą założono w 1998 roku. Na dzień dzisiejszy stanowi jeden z największych producentów figurek oraz różnych innych rzeczy dla zapalonych kolekcjonerów. Figurki Funko Pop! przyciągają uwagę klientów swoim charakterystycznym wyglądem. Są przygotowane z tworzywa sztucznego – winylu. Te figurki mają bardzo duże, kanciaste głowy, które to w połączeniu z mniejszymi korpusami stworzyły rozpoznawalne wszędzie połączenie. Wierne odwzorowanie wszystkich najmniejszych elementów to ich następny atut. Cała kolekcjonerska figurka jest umieszczana w ozdobnym pudełku , które ma dodatkowo okienko – nie wyrzucajmy go, bo figurka może wtedy stracić na wartości. Tym, co spowodowało, iż figurki Pop! są tak znane, jest ich ekskluzywność oraz nawiązanie do pop-kultury. W ten sposób nie tylko rozpalają w wielu ludziach pasję do kolekcjonerstwa, lecz także mogą być doskonałym wyjściem na lokowanie kapitału. Takie figurki z niektórych serii osiągają astronomiczne kwoty na różnych aukcjach. Marka systematycznie wprowadza kolejne serie produktów, wśród których właściwie każdy ma możliwość odnaleźć coś dla siebie.

Funko Pop!: najbardziej pożądane serie

Figurki Funko Pop! oferowane są w licencjonowanych seriach, dzięki temu fani animacji, filmów, seriali, gier komputerowych, komiksów, a nawet aktorów i piosenkarzy mają okazję bez problemu zebrać kolekcję ulubionych osobowości.

Wśród najbardziej znanych serii Funko Pop! zaliczamy: Harry Potter,Gra o Tron, Star Wars, Rick & Morty z Disney’a: Toy Story, Kraina Lodu, Mała Syrenka, Król Lew i wiele innych , Marvel: Avengers jak i Hulk, Iron Man, Thor oraz inni , z DC Comics: Wonder Woman, Batman, Superman oraz inni ,Dragonball Z, Overwatch, Władca Pierścieni

Dostępne są też figurki kolekcjonerskie Pop, które przedstawiają ważne osobistości, przykładowo wynalazców, piosenkarzy, aktorów. Własne figurki mają między innymi książę Harry i królowa Elżbieta II, Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Alfred Hitchcock, Jaś Fasola.

 

Gdzie kupować figurki Funko Pop!?

 

Jeśli chodzi o zainteresowanie figurkami Funko nasz kraj także ma wielkich kolekcjonerów, którzy stale powiększają własne kolekcje o kolejne sztuki. Obecnie figurki Pop! są do kupienia w wielu punktach sprzedaży. Można zakupić je w sklepach z zabawkami dla dzieci, sklepach z filmami, muzyką, grami komputerowymi. Najszerszy asortyment czeka na klientów w internetowych sklepach jak również na aukcjach – tam możemy dostać niedostępne już, wyprzedane modele. Orientacyjna kwota za figurkę kolekcjonerską firmy Funko Pop! to mniej więcej 55 złotych, ale niektóre modele z edycji limitowanych osiągają od 100 złotych do nawet ponad 300 zł. Żeby nabyć je w niższej cenie, należy porównywać oferty pomiędzy wieloma sklepami i czekać na promocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top