W jaki sposób wywozić wszelkiego typu odpady po remoncie?

Remont mieszkania za każdym razem związany jest z bardzo wielką ilością różnych śmieci. Odpady budowlane w postaci gruzu, pudeł po materiałach budowlanych, czy również niepotrzebne meble to wyłącznie pewna część śmieci, za jakie odpowiedzialny jest posiadacz mieszkania. Zatem jeszcze przed zaczęciem remontu należy zastanowić się co z odpadami zrobić.

W jaki sposób wywieźć wszelkie odpady budowlane?

Najprostszym i efektywnym wyjściem jest odpowiedni kontener na gruz. Spółki które zajmują się wywozem a także utylizacją śmieci z wszelkiego typu remontów proponują specjalne kontenery na odpadki, które pozostawione koło budynku służą jako miejsce gromadzenia odpadków budowlanych.

Po wypełnieniu wypożyczony kontener na gruz łącznie z wszelką zawartością odbierany jest poprzez przedsiębiorstwo, które wywozi takie odpady. To wyśmienite rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie posiadają żadnych możliwości organizacji transportu odpadów z podwórka we własnym zakresie.

Co powinniśmy zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Oprócz odpadków budowlanych wiele osób przeprowadzających remont zamierza wyrzucić zalegające meble. W tej sytuacji właściciel ma prawo pozostawienia odpadów na zewnątrz domu, ale jedynie w dniu odbioru przedmiotów wielkogabarytowych poprzez przedsiębiorstwo komunalne. W przeciwnym razie niezbędne jest zorganizowanie transportu umeblowania w swoim zakresie. W przypadku mebli posiadacz może również we własnym zakresie zawieźć odpady do MPGK albo wypożyczyć specjalny kontener na umeblowanie. W takim przypadku dostawca specjalnego kontenera zajmie się jego wywozem.

Wysokie kary za nielegalny wywóz odpadów

Zarówno stare meble, jak również wszelkie odpady budowlane konieczne muszą być składowane oraz utylizowane w wyznaczonych miejscach. Za pozostawienie śmieci w lesie, czy również na nielegalnym składowisku grozi bardzo wysoka kara finansowa.

Autor: https://infociacho.pl/2020/12/02/czy-warto-wynajmowac-kontenery-na-smieci/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top