Notariusz – prawnik , który tworzy akty stosowania prawa.

Notariusz – to inaczej prawnik tworzący akty prawne. Świadczy w pewnym sensie pomoc w kwestii prawnej. Człowiek pełniący tę funkcję częściej określany może być jako rejent, czasami także jako sędzia. To wynika z zarysu historycznego tej właśnie roli społecznej. Osoba ta jest upoważniona do owej funkcji przez Ministra Sprawiedliwości, dlatego że jest osobą zaufania publicznego. “Prawo o notariacie” jest ustawą, która reguluje prace notariusza. Notariusz pod żadnym pozorem nie może sporządzać aktów notarialnych , które dotyczą między innymi jego krewnych, gdyż grozi mu za to kara pozbawienia wolności a także utrata możliwości wykonywania zawodu.

 

Notariusz dokonuje wielu czynności, sporządza akty notarialne, przygotowuje dokumenty, wszelakiego typu poświadczenia, spisuje protokoły, trudni się składaniem wpisów do ksiąg wieczystych. Jaka kancelaria notarialna, którą wybrać? Zielona Góra to miasto w którym odnaleźć można wiele osób, które specjalizują się w sprawach notarialnych, kogo zatem powinniśmy wybrać? Najlepiej w trakcie wyboru kierować się specjalizacją, w której najlepiej odnajduje się określony notariusz. Dane na ten zagadnienie zasięgnąć możemy wpisując nazwisko danego pracownika w wyszukiwarce internetowej, posiłkując się pomocą bliskich znajomych, bądź dzwoniąc bezpośrednio do kancelaria notarialna zielona góra.

 

Ważne, by notariusz miał praktykę w sprawach podobnych do naszej na przykład o ile dana kancelaria bardzo dobrze zadbała o naszych przyjaciół, sporządzając akt notarialny ich domów i mieszkań, będziemy mogli być spokojny o tę osobę. Dobrymi wyborami kancelarii zdają się większe kancelarie, posiadające więcej notariuszy, którzy przeważnie są specjalistami w jednym obszarze, wykonując własne zadania bardzo dokładnie. Zdarza się, że większe kancelarie, mające lepszą opinię wśród swoich klientów, nie wiążą się z wyższą ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top