Strony internetowe mogą być udostępnione w ramach hostingów współdzielonych.

Strony internetowe mogą być udostępnione w ramach hostingów współdzielonych, mogą również być umiejscowione na serwerze dedykowanym. Pierwsze rozwiązanie kosztuje najmniej, jednak jest związane z kilkoma ograniczeniami, drugie jest najwygodniejsze, ale jednocześnie najdroższe. Istnieje także trzecie rozwiązanie. To serwer VPS.

 

VPS to skrót od nazwy Virtual Private Server. Działa on w podobny sposób do typowych, dużych witryn hostingowych, lecz proponuje o wiele lepsze warunki techniczne. Dla posiadacza strony internetowej niezwykle ważne jest, ażeby wyświetlała się ona bez żadnych opóźnień. Wszystkie opóźnienia w funkcjonowaniu strony internetowej są powiązane na przykład ze zmniejszeniem konwersji. Hosting ten dysponuje większym parametrem RAM, dzięki któremu nasza strona ładuje się znacznie szybciej, i dlatego może być także bardziej zaawansowana. Osobną sprawą jest Administrator Serwerów. Na portalach serwera współdzielonego jest gwarantowana poprzez właścicieli witryn, w przypadku VPS zależy od stopnia zaawansowania wiedzy z dziedziny informatyki, którą ma użytkownik. W przypadku osoby początkującej, albo osoby, która zwyczajnie chce zlecić komuś te czynności, istnieje możliwość wykupienia serwera VPS , który obejmuje administracje serwerem.

 

Stopień bezpieczeństwa serwerów możemy sprawdzić stosując różnorakie testy penetracyjne. Testy penetracyjne wykonywane są przezzaawansowane spółki a ich celem jest określenie zagrożeń na jakie są narażone przechowywane na serwerach informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top