Wirtualny serwer prywatny to metoda na dzielenie na części serwera fizycznego.

Wirtualny hosting prywatny to metoda na podział na części fizycznego serwera na wiele serwerów, tak by każdy miał możliwość własnej, maszyny dedykowanej. Właściwie każdy Serwer VPS może obsługiwać własny, posiadający pełnię praw system operacyjny, a każdy jeden hosting mamy możliwość uruchomić ponownie całkowicie niezależnie.

 

W praktyce dzielenie jednego serwera w taki sposób, by wyglądał jak wiele serwerów, był od pewnego czasu powszechnie stosowaną praktyką w komputerach mainframe, lecz po niedawnym ożywieniu związanym z dynamicznym rozwojem oprogramowania i techniki wirtualizacji wykorzystywanej w pozostałych architekturach. Administracja serwerem koncentruje się na przydziale wszelkich różnych zasobów. Serwer fizyczny uruchamia się normalnie. Potem uruchamia taki program, który odpowiada za uruchomienie każdego serwera wirtualnego w wirtualnym środowisku (tak samo jak w przypadku emulatora). Wirtualne serwery nie posiadają bezpośredniego dostępu do sprzętu z tego powodu zazwyczaj uruchamiają się z obrazu dysku.

 

Są dwie metody wirtualizacji: sprzęt i oprogramowanie. W typowym wirtualnym środowisku oprogramowania maszyny wirtualne wykorzystują jedno jądro i rzeczywiści wymagają dzielonych zasobów rdzenia. Tego rodzaju wirtualizacja posiada zazwyczaj mnóstwo zalet w wypadku serwera internetowego. Głównymi przykładami są Virtuozzo, Xen, HyperVM, Vserver oraz OpenVZ, który stanowi główne jądro zarówno Virtuozzo, jak i HyperVM. Testy penetracyjne to stymulowane ataki informatyczne dokonane przez hakera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top