Światłowody są lżejsze oraz bardziej odporne na czynniki zewnętrzne.

Z roku na rok liczba użytkowników internetu wzrasta, a jednocześnie jego użytkownicy chcą od dostawcy przede wszystkim tego, by udostępniany był bardzo szybki internet, lecz także tani internet. Więc, aby sprostać wymaganiom klientów opracowuje się oraz ulepsza różne typy internetowej sieci a ponadto rodzaju medium. Ażeby sprostać wymaganiom użytkowników a także uzyskać szybki, ale też tani internet, wykorzystuje się coraz częściej internet światłowodowy.

Internet światłowodowy przesyłany jest przez światłowód będący niewiarygodnie cienką, zamkniętą strukturą , która wykonana jest z surowca jakim jest włókno szklane. Rolę nośnika informacji pełni tutaj światło. Pod względem technicznym internet światłowodowy zapewnia dłuższy zasięg działania a ponadto większe pasmo w stosunku do normalnego przesyłu. W sieci tradycyjnej do przesyłu stosuje się prąd elektryczny, tymczasem internet światłowodowy pozwala na przesyłanie modulowanej fali świetlnej emitowanej przez laser półprzewodnikowy czy też diodę elektroluminescencyjną (LED).

Nie licząc zalet technicznych, jakie posiada internet światłowodowy, jego zrobienie jest znacznie tańsze w stosunku do klasycznych miedzianych kabli. Poza tym kable internetu światłowodowego są znacznie lżejsze oraz dużo bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Zastosowanie światłowodu posiada mnóstwo zalet, które powodują, że internet światłowodowy jest bardzo szybki oraz tani. To najważniejsze cechy, żeby klient był zadowolony korzystaniem z internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top