Profesjonalna regeneracja DPF powoduje, że zapchany filtr w układzie wydechowym jest poddawany dogłębnemu czyszczeniu.

Całościowa regeneracja DPF to znakomita oraz jedna z najbezpieczniejszych metod zatroszczenia się o Wasz pojazd samochodowy. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu DPF unikniesz drogiej wymiany filtra oraz znacznie ograniczysz emisję niebezpiecznych oparów z rury wydechowej.

Czym właściwie jest DPF a także po co musi być czyszczony? DPF to filtr zakładany w układzie wydechowym samochodu. Łapie on wszelkie szkodliwe substancje, które pozostają po procesie spalania paliwa w silniku samochodu. Na starcie przypuszczano, że montowany filtr DPF będzie starczał na cały okres użytkowania samochodu, ale szybko okazało się, iż tego typu rozwiązanie nie spisuje się w ogóle. Alternatywą stały się systemy samooczyszczające, lecz również one nie wypełniają swojej roli dostatecznie. System ten sprawdza się tylko w przypadku nieco dłuższej jazdy ze stałą a także względnie wysoką prędkością, co nie za każdym razem jest możliwe. Krótka droga do pracy, szkoły czy też sklepu lub szarpana jazda w korku miejskim nie tylko nie pozwala na skuteczne oczyszczenie filtra, a wręcz znacząco pogarsza sytuację, ponieważ nie występuje wypalenie odpowiednich cząsteczek w filtrze układu wydechowego.

Ze względu na niezwykle wysokie ceny wymiany tego typu filtra na terenie Rzeczpospolitej Polskiej znane stało się demontowanie tej części, co w świetle obecnego prawa jest w pełni nielegalne. Na szczęście dla bardzo kosztownej wymiany dostępna jest o wiele tańsza, szybsza a także istotnie mniej kłopotliwa alternatywa. Regeneracja DPF sprawia, iż zapchany filtr w układzie wydechowym jest poddawany dokładnemu czyszczeniu, które zlikwiduje nie tylko sadzę, ale też inne substancje, które nie byłyby usunięte poprzez wypalanie, na przykład popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top