Na runku dostępnych jest wiele rodzajów kostki brukowej.

Układanie kostki brukowej to wieloetapowy, misterny, czasochłonny proces. Na starcie ważne jest wytyczenie ścieżki, w momencie kiedy tą część mamy już za sobą możemy wyprofilować teren, tak żeby można było ułożyć kostkę brukową. Za równomierne rozłożenie obciążeń z gotowej nawierzchni brukowej na naturalny grunt odpowiada warstwa nazywana “podbudową pod kostkę brukową”, w momencie gdy zostanie ona naniesiona i dobrze utwardzona będzie możliwe prawidłowe ułożenie kostki.

 

Zanim jednakże nadejdzie ten moment niezbędne jest ograniczenie wyznaczonej ścieżki poprzez zastosowanie obrzeży z betonu. Rolą obrzegowania jest utrwalenie stabilności terenu, oddzielenie poszczególnych stref i nierzadko obrzeże betonowe pełni jeszcze funkcję dekoracyjną. Staranne rozłożenie podsypki piaskowo-cementowej albo piaskowej, to dla nas gwarancja doskonale płaskiego terenu. W momencie gdy wymienione wcześniej warstwy zostały dokładnie przygotowane, nawierzchnia prezentuje się równo a także nie ma żadnych innych mankamentów, zaczynamy układanie kostki brukowej.

 

Po jego ułożeniu wypełniamy wolne przestrzenie między kostkami spoiwem, jakie działa jak klin i minimalizuje ruch. Dobór stosownego modelu kostki brukowej da wyjątkowy wygląd posesji. Na runku dostępnych jest wiele rodzajów bruku, w różnym kolorze. Najbardziej popularne są 3 opcje kolorystyczne: szarość kwarcytowa, grafit i wulkaniczna szarość. Jeśli nie jesteśmy wielbicielami barwa szarych, możemy skusić się trochę droższe, ale i trochę bardziej eleganckie modele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top