Zamki kosmetyczne wykonane są z porcelany lub też z kryształu.

Aparaty ortodontyczne stosuje się w celu osiągnięcia prawidłowego zgryzu. Zadbane uzębienie to nie tylko i wyłącznie piękny uśmiech, to wizytówka każdego człowieka. Aparaty leczą wady zgryzu, pozwalają wyprostować zęby a także nierzadko potrafią wyleczyć nasze kompleksy.

Aparaty stałe Katowice są wykorzystywane w dziedzinie ortodoncji by korygować różne wady zgryzu. Aparaty stałe ortodontyczne są na zębach przez całe leczenie. Zamki zrobione są z metalu, natomiast osoby, dla których estetyka jest bardzo ważną kwestią mogą zdecydować się na założenie zamków kosmetycznych, które są droższe. Wykonane są one z porcelany lub z kryształu. Są mniej widoczne zaś ich kolor bardziej pasuje do koloru zębów. Proces leczenia z wykorzystaniem aparatów stałych jest stosunkowo długi i kosztowny, ale przynosi niesamowity efekt wymarzonego prostego uśmiechu.

Ortodoncja stara się wychodzić na przeciwko potrzebom klientów dlatego oferuje Invisalign. To nowe, inne rozwiązanie, które pozwala poprawiać wady zgryzu a ponadto nie jest tak widoczna. Invisalign to nowoczesny sposób korygowania wad naszego zgryzu, do którego zalicza się alignery, czyli przeźroczyste aparaty nakładkowe, które opracowane są ze specjalnego, materiału, który jest termokurczliwy. Przeźroczyste aparaty nakładkowe są niewidoczne dzięki swoim właściwościom. Nikt nie dowie się, że dana osoba ma je założone na zębach. Tego rodzaju aparaty, w przeciwieństwie do aparatów stałych gwarantują bardzo dużo możliwości i wygód. Na pewno ważne jest też to, że te aparaty ułatwiają pielęgnowanie higieny jamy ustnej, przez skuteczne zapobieganie rozwijaniu się paradontozy i próchnicy. Aparaty Invisalign to rodzaj leczenia, jaki jest możliwość stosować zarówno w przypadku dość dużych i skomplikowanych wad zgryzu, jak i tych delikatnych, drobnych korekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top