Dołączanie kartki z życzeniami do podarunku jest powszechnie stosowane.

Panuje u nas zwyczaj wysyłania kartek z życzeniami z okazji różnych świąt np. Świąt Bożego Narodzenia, czy Świąt Wielkanocnych. Prawdę mówiąc ten zwyczaj jest dość mocno wypierany przez szybsze wiadomości elektroniczne, jednak dodanie kartki do podarunku cały czas jest powszechnie stosowane i z całą pewnością bardzo miłe.

Historia kartek na różne okoliczności Tradycja wysyłania kartek zawierających życzenia ma swój początek już w Starożytnych Chinach, była również praktykowana u Starożytnych Egipcjan. Egipcjanie przesyłali swoje pozdrowienia na zwojach z papirusu. Ten zwyczaj w Europie rozwinął się w XV w.. W latach 50 XIX w. przekazywano kartki w kopertach. Obecnie są to często koperty kolorowe. Ręcznie robione kartki na różne okazje Nie ma nic wspanialszego niż upominek stworzony własnoręcznie a także osobiście wręczony jubilatowi. Taki prezent jest szczególnie doceniany przez odbiorcę, ponieważ jest bardziej osobisty. Jeżeli do prezentu chcielibyśmy dodać życzenia, świetnym akcentem będzie stworzenie nie za długiego, wierszyka, najlepiej rymowanego. Też kartkę z życzeniami możemy zaprojektować w swoim domu.

Wystarczy do tego dzieła tubka kleju, kawałek brystolu, kolorowe wstążki i ciekawe brokatowe naklejki, które dostępne są w sklepie z artykułami papierniczymi. W zależności od rodzaju świętowanego wydarzenia (narodzin dziecka, urodzin, rocznicy ślubu) do zrobionego przez nas małego , samodzielnie wykonanego prezentu możemy dołączyć tematyczne ozdoby. Kapitalnie będą tu pasować też ozdobne koperty, które dopełniają całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top