Kartkę możemy stworzyć w swoim domu.

W naszym kraju panuje zwyczaj wysyłania kartek z okazji świąt na przykład Świąt Bożego Narodzenia, czy Świąt Wielkanocnych. Prawdę mówiąc ten piękny zwyczaj jest mocno wypierany przez szybsze wiadomości elektroniczne, jednak dołączanie kartki do podarunku wciąż jest powszechnie stosowane i z całą pewnością mile widziane.

Krótka historia kartek na różne okoliczności Tradycja wysyłania kartek z życzeniami miała swój początek w Starożytnych Chinach, była ona też praktykowana u Starożytnych Egipcjan. Egipcjanie przekazywali swoje życzenia na zwojach z papirusu. W Europie zwyczaj ten rozwinął się w XV wieku. Na lata 50 XIX w. przypadło przekazywanie kartek okolicznościowych w kopertach. Współcześnie są to zazwyczaj kolorowe koperty. Ręcznie robione kartki na różne okazje Nie ma nic co bardziej ucieszy osobę obdarowaną niż upominek stworzony samemu a także wręczony osobiście jubilatowi. Taki prezent jest zwłaszcza doceniany przez odbiorcę, bo jest bardziej osobisty. Jeżeli do podarunku mamy zamiar dodać życzenia, świetnym akcentem będzie stworzenie zwięzłego, rymowanego wierszyka. Również kartkę z życzeniami będziemy mogli wykonać w zaciszu swojego mieszkania.

Wystarczy do tego klej, kawałek brystolu, kolorowe wstążki i naklejki z brokatem, jakie dostępne są w każdym sklepie papierniczym. W zależności od typu świętowanego wydarzenia (rocznicy ślubu, narodzin dziecka, urodzin) do naszego małego rękodzieła będziemy mogli dodać ozdoby charakterystyczne dla danej okazji. Cudownie będą tu pasować także koperty ozdobne, które dopełniają całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top